Sportnaptár Sportnaptár
5. NYAKVÁGÓ TÚRAvissza
az esemény már lejárt
2025. május 24.
szombat 07:00 - 15:00

5. NYAKVÁGÓ TÚRA

Faluház, 6035 Ballószög, Rákóczi út 11.36 km / 24 km / 14 km

Ha Május közepe, akkor Nyakvágó TTT. 🤩
A szokásos távokon indulhattok: 14-24-34km és persze bográcsban készült kapros burgonyalevessel és a kemencében sült kenyérlángossal is készülünk. Persze ÖTPRÓBA és Kiskunsági-Barangoló pontokat is gyűjthettek.

#kiskunságibarangoló #ötpróba

Szervező

Beszámolnivalód van?!

Ossz meg a Sportnaptár közösségével valami érdekeset

Információk

5. NYAKVÁGÓ TÚRA
Kiskunsági Barangoló Túrakupa Állomása

2025.05.24.
ÖtpróbaPárizsba pontgyűjtő állomása
Versenyközpont (Start – Cél): Ballószög Faluház, Rákóczi út 11

Távok:
36 km 4 ötpróba pont
Rajt: 7-8 óra között, Szintidő: 8:00 óra
24 km 3 ötpróba pont
Rajt: 7-9 óra között, Szintidő: 6:00 óra
14 km 1 ötpróba pont
Rajt: 7-9 óra között, Szintidő: 4:00 óra
Az előnevezők kitűzőt kapnak.

Részletes pályabemutatás: https://nyakvago.hu/nyakvago-tura-palyabemutatas/

Az előnevezés 2025.03.08-től indul!

Nevezési időszak:
2025.március. 08. – 2025. május 15. 23:59
Nevezési díj: Egységesen (14, 24, 34km): 2000Ft

Az OTP SimplPay rendszerén keresztül lehet fizetni! Helyszíni nevezésre nem lesz lehetőség!
Melegétel igényedet előnevezésnél lehet megadni.

Melegétel, 2500Ft, ami Kapros burgonyalaves és kenyérlángos lesz.

10% kedvezményre jogosultak: 10 főnél nagyobb csoportban regisztrálók, Katasztrófavédelem, Honvédség, Rendőrség, Büntetés Végrehajtás, Tűzoltóság, Rendvédelmi szervek dolgozói ,
Pedagógusok, Egészségügyi dolgozók, Kecskemét Kártyával rendelkezők, Spuri Aranykártyával rendelkezők, Ötpróba azonosítóval rendelkezők, Ballószögi lakosok. A kedvezmények nem vonhatók össze.

Ellenőrző pontok: 4-5 kilométerenként, a terepadottságoktól függően.

Kapcsolattartás, információ: Tóth Andrea, tel.: 30/120-5639
web: www.nyakvago.hu
e-mail: futaszog@gmail.com nyakvagofutas@gmail.com

Miért Nyakvágó?

Mert a 22+ km-es táv a Nyakvágó dombon fut keresztül.

A Nyakvágó elnevezése a Rákóczi-szabadságharchoz, azon belül pedig a rácok portyázáshoz kapcsolódik. A három város, Kecskemét, Nagykőrös és Cegléd katonasága a szentkirályi jászkun alkapitány vezetésével az orgoványi réten gyülekezett, és döntő fölénnyel győzedelmeskedett a környéket fosztogató rácok fölött. „Ez alkalommal sok fő vágattatott le” – emlékeznek a viadalra a krónikaírók.

Nyakvágó nevének másik magyarázata a török uralom idejéből származik. Állítólag Izsák bég – akinek fennhatósága alá tartozott Izsák, Ágasegyháza, Orgovány és Bugac – igencsak szerette a magyar menyecskéket. A legenda szerint ez okozta a vesztét: a csábítót egyszer üldözőbe vette egy vitéz, és fejét vette az egyik orgoványi homokbucka közelében. A fentiekre utal a versenyközpontban található fotófal is, ahol emlékül képeket készíthettek magatokról.

Ötpróba esemény

Az esemény az Ötpróba program része, amelyen pontokat lehet gyűjteni értékes garantált jutalmakért az alábbi szabályzatban foglaltak szerint:
https://otprobazz.hu/altalanos-reszveteli-szabalyzat/
Ha Te már Ötpróbázó vagy, ne felejtsd el megadni az azonosítószámodat a nevezés során, hogy begyűjthesd jól megérdemelt pontjaidat a teljesítésedért! Amennyiben még nem regisztráltál az Ötpróba oldalán, tedd meg még a nevezésed előtt, és szerezd meg első pontjaidat most! Itt tudsz regisztrálni: https://otprobazz.hu/register/
A sorozat 2028 nyaráig, a Los Angeles-i olimpiai játékokig tart, így még van időd bezsebelni az értékes, egyedi jutalmakat!
A weboldal cookie-kat használ. Adatkezelési szabályzatMindent elfogadKötelezőket engedélyez