Sportnaptár Sportnaptár
Kéktúra: Péliföldszentkereszt-Dorog (rövidebb és hosszabb változattal) aug. 23.vissza
2026. augusztus 23.
vasárnap 08:00 - 17:00

Kéktúra: Péliföldszentkereszt-Dorog (rövidebb és hosszabb változattal) aug. 23.

Bajót, Péliföldszentkereszt, 2533 Magyarország21.7 km

A Gerecse kilátópontokban bővelkedő, igen változatos vidékén kalauzol végig az Országos Kéktúra 11. szakasza. Mészkőgöröngyös ösvények, sziklakilátók és barátságos, rendezett települések gyors váltakozása teszi színessé a gerecsei vándorlást.
A hegység neve az egyik elmélet szerint a szláv „grics”, azaz meredély szóból eredeztethető. Valóban igen mozgalmas felszínű, kilátásokban bővelkedő terület: változatos méretű, szigetszerűen elkülönülő rögök, bércsorok jellemzik a tájat, köztük árkok, hullá

  • Túrázás
    Túrázás - vezetett túra

    Túrázás, kéktúra

    Részletek

    Túrázás, kéktúra

    A Gerecse kilátópontokban bővelkedő, igen változatos vidékén kalauzol végig az Országos Kéktúra 11. szakasza. Mészkőgöröngyös ösvények, sziklakilátók és barátságos, rendezett települések gyors váltakozása teszi színessé a gerecsei vándorlást. A hegység neve az egyik elmélet szerint a szláv „grics”, azaz meredély szóból eredeztethető. Valóban igen mozgalmas felszínű, kilátásokban bővelkedő terület: változatos méretű, szigetszerűen elkülönülő rögök, bércsorok jellemzik a tájat, köztük árkok, hullámos felszínű medencék terülnek el. A mészkőszirtek pereméről pedig pazar kilátások nyílnak a falvakkal pettyezett vidékre – külön kiemelendő az északi bércek dunai panorámája, melyben a Börzsöny valódi óriásként emelkedik környezete fölé. Külön világot képeznek azok a medencék, melyek kőszéntelepeire számos bányát nyitottak a múltban. A felhagyott bányászkodás településképi hatásait máig azonnal felismerni, közülük az Aknatorony-kilátó az Országos Kéktúra ikonikus elemévé vált.

    Távolság
    21.7km
    Szint
    935m
    Kezdő idő - Rajt
    2026. augusztus 23. 8:00
    Esemény vége
    2026. augusztus 23. 17:00
    Szintidő
    9:00

Szervező

Beszámolnivalód van?!

Ossz meg a Sportnaptár közösségével valami érdekeset

A weboldal cookie-kat használ. Adatkezelési szabályzatMindent elfogadKötelezőket engedélyez