Naptűz a magányos hegyen... - 8 (vezetett)
8481 Somlóvásárhely Bazalt lépcső
- teljesítménytúrázás
Naptűz a magányos hegyen... 8 (vezetett)
RészletekNaptűz a magányos hegyen... 8 (vezetett)
Részvételi díj: 0 HUF
TTT pontszám: 12.8
MTSZ pontszám: 18.4
Útvonal: Somló, Szent Margit kápolna, Taposó-kút, Szent Ilona kápolna, Sédfő-forrás, Somló várrom, Szent Márton kápolna, Somló, Szent Margit-forrásKezdő idő - Rajt2025. szeptember 20. 19:00Esemény vége2025. szeptember 20. 23:00
Szervező
+36 70 942 4410
bakonyturistaja@googlemail.com
8500 Pápa Kálvária u. 3.
Leírás
Előnevezés az alábbi LINK-en kötelező!
A túrára maximum 30 fő nevezésére van lehetőség, nevezési díj NINCS.
A túra végeztével elfogyasztjuk magunkkal hozott pogácsát.
Őszi napéjegyenlőség: A napéjegyenlőségkor a fény és a sötétség aránya azonos, így egyfajta nyugalmi egyensúly jön létre. A bölcsek szerint a nap-éj egyenlőség hete fontos üzenettel bír, a megtisztulás és a felszabadulás lehetőségét ígéri. Régi szokások szerint ezen az éjszakán ünnepet ültek, méghozzá a Földanyáét, az aratást és az utána következő pihenést helyezve előtérbe. Ezen a napon test-lélek-szellem energiák harmóniarezgései is kiegyenlítődnek, valamint a múlt, jelen és jövő is összekapcsolódik bennünk. Az őszi napéjegyenlőség napjához és az azt követő időszakhoz az elmúlás, búcsúzás és a számadás köthető. Kiváló alkalom arra, hogy emlékezzünk felmenőinkre, szeretteinkre. Úgy tartják, hogy szeptember 22-től a sötétség erői nyilvánulnak meg jobban. Őseink táltosai a régi hitben élve kis kenyereket, pogácsákat osztottak, elsősorban a szegények között. Érdemes nekünk is adakozónak lenni, mert a szívből, szeretetből és az önzetlen adomány százszorosan térül meg. Hivatalosan is itt az ősz, hiszen szeptember 22-én átlépjük azt a határt, amikor már az éjszakák hosszabbak, mint a nappalok. Szépítsük meg ezt az időszakot régi szokások felélesztésével!
A túrára maximum 30 fő nevezésére van lehetőség, nevezési díj NINCS.
A túra végeztével elfogyasztjuk magunkkal hozott pogácsát.
Őszi napéjegyenlőség: A napéjegyenlőségkor a fény és a sötétség aránya azonos, így egyfajta nyugalmi egyensúly jön létre. A bölcsek szerint a nap-éj egyenlőség hete fontos üzenettel bír, a megtisztulás és a felszabadulás lehetőségét ígéri. Régi szokások szerint ezen az éjszakán ünnepet ültek, méghozzá a Földanyáét, az aratást és az utána következő pihenést helyezve előtérbe. Ezen a napon test-lélek-szellem energiák harmóniarezgései is kiegyenlítődnek, valamint a múlt, jelen és jövő is összekapcsolódik bennünk. Az őszi napéjegyenlőség napjához és az azt követő időszakhoz az elmúlás, búcsúzás és a számadás köthető. Kiváló alkalom arra, hogy emlékezzünk felmenőinkre, szeretteinkre. Úgy tartják, hogy szeptember 22-től a sötétség erői nyilvánulnak meg jobban. Őseink táltosai a régi hitben élve kis kenyereket, pogácsákat osztottak, elsősorban a szegények között. Érdemes nekünk is adakozónak lenni, mert a szívből, szeretetből és az önzetlen adomány százszorosan térül meg. Hivatalosan is itt az ősz, hiszen szeptember 22-én átlépjük azt a határt, amikor már az éjszakák hosszabbak, mint a nappalok. Szépítsük meg ezt az időszakot régi szokások felélesztésével!


